Şirket Profili


Ultra Konfor Ekstra Güven!


1980 yılından bugüne asansör tasarım, üretim ve pazarlama faaliyetlerini yürütmekte olan Yükseliş Asansör, üstün kalite anlayışı ile üretmiş olduğu ürünleri, Dünya’nın 59 ülkesi ile buluşturmaktadır. 27.000 m² kapalı alan, 23.000 m² açık alana sahip üretim tesisi, yüksek teknolojik makine parkuru, 210 kişilik uzman kadrosu, kaliteden asla ödün vermeden yapmış olduğu üretim ve içerisinde dünya devi firmaların da bulunduğu referansları ile asansör sektöründe saygın firmalar arasında yerini almaktadır. Asansör kabinleri, asansör kapıları, asansör butonları, paket asansör ve tüm asansör aksesuarlarını kapsayan ürün yelpazemiz ile çözüm ortaklarımızın ihtişamlı projelerinde ilk tercih oluyoruz. Üretim birimimiz ile daima entegre olarak çalışan Ar-Ge birimimiz ile çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimizin standardın dışına çıkan ihtiyaçlarını yenilikçi tasarımlarımız ile karşılıyoruz. Sağlamış olduğumuz bu esneklik sayesinde teknoloji ile birlikte şekillendirdiğimiz ürünler, geleceğe bir adım daha yaklaştığımızın göstergesidir. Bizi çözüm ortağı olarak seçen Almanya, İngiltere, Rusya, Azerbaycan, İsveç, Gürcistan, Irak, Tunus ve BAE gibi ülkelerin saygın firmalarına başarılı operasyonlarımızı sürdürüyor, kurulduğumuz günden beri önemsediğimiz dürüstlük, kalite politikamız ve sürekli gelişim anlayışımız ile yolumuza büyüyerek emin adımlarla devam ediyoruz.
MİSYONUMUZ
Yükseliş Asansör firması olarak edindiğimiz misyon, düşük maliyet uğruna kaliteden ödün vermeden ürettiğimiz ürünleri, son teknolojiyi takip edip geliştirerek çözüm ortağı olduğumuz müşterileri ultra konfor ve ekstra güven ile buluşturmak.                                                                              
VİZYONUMUZ
Yükseliş Asansör firması olarak hedeflediğimiz vizyon, üretim kapasitemizi ve Ar-Ge yatırımlarımızı arttırmak, yeni teknolojileri kullanarak tasarladığımız ürünleri geliştirerek geleceğe yön vermek, “Yükseliş” markasını adına yakışır bir biçimde yükselterek globalleşen dünyada ulaşabildiğimiz ülke sayısını arttırmak.
parallax background


KİLOMETRE TAŞLARI

 • 1980

  Yüksel TEPE tarafından şahıs firması olarak kuruldu.Üretime Ankara Demetevler deki 98 m2'lik imalathane'de başlamıştır. İlk yarı otomatik kapı ve asansör kabini imalatı gerçekleştirilmiştir.
 • 1990

  Yüksel - İş Asansör Sanayi ve Ticaret Limit Şirketi kuruldu. Üretime Ankara Ostim'deki 320m2'lik fabrika'da devam edildi.
 • 1997

  Yükseliş Asansör Pazarlama İnşaat Otomotiv Turizm İmalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Kuruldu
 • 1999

  Üretime Ankara İvedik'teki 1200m2'lik fabrikada devam edildi.
 • 2000

  İlk otomatik asansör kapılarının imalatına başlandı
 • 2007

  Ankara Saray / KahramanKazan'daki 6200 m2'lik tesis faaliyete geçti.
 • 2009

  İlk kez dönen asansör imalatına başlandı. .
 • 2010

  Elektronik Cam Buton imalatına başlandı
 • 2014

  Mekanik buton imalatına başlandı.
 • 2015

  Yükseliş Asansör, tesisini büyüterek 21.000m2'lik asansör otomatik kapı üretim tesisini devreye aldı.
 • 2017

  Yatay Asansör imalatına başlandı.
 • 2020

  Yükseliş Asansör, Türkiye'nin en yüksek asansör test kulesini ve asansör dişlisiz motor fabrikasını barındıran tesisinin 3. etabını devreye aldı.
 • 2021

  Asansör fren, tampon ve regülatör imalatına başlandı.
Türkçe